Jakie buty na Crossfit wybrać?

O tym, jak ważna jest rola obuwia podczas uprawiania sportu, nie trzeba nikomu mówić. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że każdy rodzaj ćwiczeń fizycznych angażuje inne części ciała, dlatego to właśnie do typu aktywności należy wybierać buty sportowe. Na jakie buty więc warto zdecydować się, trenując crossfit?

Czym jest crossfit?

Aby wybrać odpowiednie buty do crossfitu, warto na początku dowiedzieć się, czym w ogóle jest ten rodzaj sportu. Najogólniej mówiąc, crossfit to opracowany system ćwiczeń koordynacyjnych oraz siłowych, które razem mają wpłynąć na rozwój dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych. Dlatego w jego obrębie wykonuje się różne odmiany ćwiczeń na raz- dla przykładu bieg oraz podnoszenie ciężarów.

Jakie buty wybrać?

Z racji różnego rodzaju aktywności fizycznej, której wymaga crossfit, przeznaczone do niego buty powinny łączyć w sobie wiele często przeciwstawnych sobie cech. Najważniejsze jest bowiem, aby były one dość lekkie- po to, by nie krępowały i spowalniały ruchów- a jednocześnie dość stabilne oraz wysokie, żeby ochronić stopy i kręgosłup przed znacznymi przeciążeniami podczas wykonywania forsownych ćwiczeń.

Prawdziwe buty crossfit!

Kolejnym wymogiem, jaki należy postawić w kwestii obuwia sportowego w przypadku crossfitu, jest ich rozmiar. Według specjalistów „buty crossfit” powinny mieć rozmiar o połowę większy od noszonego na co dzień. Często bowiem w trakcie treningu stopa zaczyna puchnąć, dlatego potrzebuje dodatkowej przestrzeni w bucie.

Materiał z którego są wykonane buty

Istotną funkcję pełni także materiał, z jakiego jest wykonane obuwie sportowe. To bowiem od niego zależy, czy but będzie miał odpowiednią wentylację, a tym samym czy pozwoli stopie oddychać. Nie warto jednak decydować się na buty wykonane z cienkiej, gęstej siateczki, gdyż bardzo łatwo może się ona zniszczyć podczas wykonywania ćwiczeń.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s